Nieruchomości

Będzin czy Sosnowiec? Gdzie zamieszkać na Śląsku?

Rozmyślasz nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były bez wątpienia Katowice – serce całego śląska. Katowice to z pewnością wyśmienita lokalizacja do zamieszkania. Warto niemniej jednak rozważyć też inne miejscowości. Prawie wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, przez co masz szansę kupić dom po korzystniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo ciekawych lokalizacji. W naszym artykule przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedużej odległości od Katowic, jakie gwarantuje sporo atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę trzeba wymienić:
– kościół pw. św. Trójcy z XIV wieku
– cmentarz żydowski (kirkut) z XVIII/XIX w. na Podzamczu
– zespół pałacowo-parkowy Mieroszewskich w Gzichowie z pocz. XVIII w.
– dworzec kolejowy Będzin-Miasto (1931).
Miasto jest podzielone administracyjnie na osiem okręgów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście oraz Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są całkiem dużo niższe niżeli w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Tychy. Jeżeli pragniesz zobaczyć oferty domów jak również mieszkań na sprzedaż albo wynajem odwiedź stronę pośrednika nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny najmu, jak też sprzedaży mieszkań w Sosnowcu są mniejsze niż przeciętna cena dla całego regionu. Jest to jeden z motywów, dla jakich nieruchomości cieszą się w tym obszarze tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki jak też ośrodki turystyczne, na jakie opłaca się zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Pałac Wilhelma
– Kościół ewangelicki w Sosnowcu-Pogoni
– Kościół pw. św. Joachima w Sosnowcu Zagórzu
– Pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Kościuszki.
Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie biura RE/MAX Gold.

Zabrze

Chociaż Zabrze jest położone odrobinę dalej od centrum aglomeracji, mnóstwo ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada ciekawą historię, która wpłynęła na jego ukształtowanie. Jest tutaj sporo zabytkowych obiektów (głównie z przełomu XIX i XX wieku). Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Wieża ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2 z 1909 r.
– Kolonia patronacka Huty Zabrze w dzielnicy Małe Zabrze
– Hotel Admiralspalast przy ul. Wolności 305 z lat 1924–1928
– Secesyjna Kamienica pod Orłem przy ul. Dworcowej 9 wzniesiona w 1905 roku
Zabrze oferuje również mnóstwo miejsc kulturalnych, np. Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Dom Muzyki i Tańca, Multikno oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania jak również domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje dużo atrakcji. Jest to wyśmienity wybór dla osób, które nie muszą żyć w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold.