Moda

Dobierz buty nie tylko do okazji!

Wybór właściwych butów częstokroć przysparza ogrom kłopotów, gdyż wymaga rozpatrzenia wielu kwestii. Oprócz sprawy wyglądu powinna się również liczyć wygoda. Oto odrobina wskazówek, którymi należało by się kierować przy zakupie odpowiedniego obuwia.

1. Określ aktywność, którą planujesz wykonywać poczas noszenia butów.

Planujesz iść na spacer, w góry, do pracy, a może na stylową imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze wycieczki, przede wszystkim te po górach sprawdzą się doskonale trekkingi z solidnym podparciem dla kostek. Obuwie na elegancką imprezę, na którą planujesz się wybrać w sukni – idealnym wyborem będą buty na szpilce, które dodadzą klasy całej stylizacji. Wielość szpilki wybierz, tak by było Ci komfortowo. Jeśli nie lubisz zbyt wysokich obcasów i rzadko je zakładasz, nie zmuszaj się do wybrania 10 cm szpilek. Buty sportowe – w tym miejscu mamy ogromne pole wyboru. W galeriach dostępne są buty do squasha, do biegania, do piłki nożnej jak i mnóstwa innych dyscyplin sportu. Jeśli posiadasz jedną aktywność, jakiej poświęcasz mnóstwo czasu wyselekcjonuj obuwie właściwe dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różne sporty wybierz buty uniwersalne.

2. Materiał to podstawa

Kupując obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z którego są wykonane. Idealnie sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych tworzyw mogą być niekomfortowe i może być kłopot z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 36? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dobre dla Twojej stopy. Rozmiarówki niektórych wytwórców są inne, w związku z czym warto przymierzyć buty, jakie planujemy kupić i zrobić w nich trochę kroków.
Poszukujesz komfortowych a także eleganckich butów zajrzyj na stronę sklepu luxusowi.pl