Uncategorized

Jedno z ciekawszych miast Śląska

Śląsk to nie zaledwie Katowice. W obszarze zlokalizujemy dużo pięknych miejsc, które będą mogły nas zainteresować swoim widokiem również historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej turyści decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina ulokowana w centrum aglomeracji Śląskiej. Jeżeli ubóstwiacie znajdować oryginalne miejsca, posiadające niespotykaną nigdzie indziej nastrojowość, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie niespodzianki

Przemierzając ścieżki Bytomia możemy dostrzec bogactwo styli architektonicznych. Szczególnie w centrum miasta. Spotyka się tam historyczny ogród miejski, do którego możemy udać się na spacer. W bardzo bliskiej odległości ulokowany jest gmach Urzędu Miejskiego, który został wybudowany w czasie międzywojennym. W tym samym czasie stanęła także pływalnia miejska, znajdująca się niedaleko urzędu. W okolicy znajdują się ładne przedwojenne wille. Znakomicie przedstawiają bogatą historię miasta. Bytom jest jednym spośród najdawniejszych miasteczek w Polsce. Został ustanowiony 3 lata wcześniej niż Kraków, jednakże pierwsze potwierdzone doniesienia o wsi pochodzą z 1105 roku. W sercu miasta odnajdziemy mnóstwo historycznych domków, jednak na naszą uwagę zasługuję ponadto inne miejsca Bytomia. Na jego obrzeżach umieszczony jest kompleks sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa oraz sauna. W mieście spotkamy się z olbrzymią ofertą kulturalną. Umiemy udać się na seans do Opery Śląskiej, jaka ma swoją siedzibę w centrum miasta. Jeżeli pośród nas są zwolennicy sztuki nowoczesnej, to winni oni przejść się w stronę starych terenów pokopalnianych nieopodal serca miasteczka. Znajdą tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są historyczne budynki cechowni także administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią wieczorne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny wraz z kręgielnią. Na lokalnym placu wyszukamy mnóstwo ustronnych lokali, w jakich możemy sympatycznie spędzić wolny czas.

Miasteczko bogate duchem

Nie zastanawiaj się i już dzisiaj wybierz się na wycieczkę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, dostępne są obiekty sportowe. Jeżeli preferujesz spokojnie spędzać czas, umiesz udać do jakiejś z wielu kawiarni dodatkowo pubów, które znajdują się w centrum miasteczka. Dzięki ogromnej ofercie atrakcji, na pewno odkryjesz tu miejsce dla siebie.