Uncategorized

Katowice – miasto warte poznania

Gdy zawitasz na Śląsk, to trzeba zobaczyć Katowice. To jedno spośród najfajniejszych miejsc na Śląsku, gdzie zrozumiesz nie wyłącznie historię regionu. Będziesz miał też sposobności, żeby doznać zachwycający klimat tego miasta, a także objechać mnóstwo zajmujących miejsc. Zobacz, czemu Katowice gromadzą tak mnóstwo postaci.

Odmienne oblicze Katowic

Katowice to jedno spośród mocno specyficznych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, wcale nie są tak mroczne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku zlokalizujemy zieleńce albo skwery. Miasteczko jest bogate w dużo miejsc o wartościach zabytkowych. Okazem może być baszta spadochronowa położona w Parku Kościuszki, albo również Monument Powstańców, który ma miano największego i najcięższego monumentu w Polsce. Oprócz interesujących monumentów, w Katowicach należy także dostrzec ikonę miasta, czyli katowicki spodek. To nie wszystko. W miasteczku też spotkamy się z wielką ofertą kulturalną. Na spektakl możemy wybrać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Atencję przykuwają dodatkowo takie miejsca, jak Teatr Korez albo Kinoteatr Rialto. Jednym z zasadniczych fragmentów eskapady, winna być wizyta w starym miasteczku. Zlokalizujemy tam gmach Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z największych biurowców administracyjnych, jakie potrafimy wypatrzyć w Polsce. W obiekcie znajduje się sala sejmu śląskiego, która była pierwowzorem dla rezydencji Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie zaledwie teatry, urzędy dodatkowo monumenty. W mieście robionych jest dużo festiwali, m.in. OFF Festiwal. Opowiadając o festiwalach, należałoby dodatkowo zwrócić uwagę na recitale, jakie są organizowane w miasteczku. Na Katowickiej estradzie muzycznej bywały takie składy jak Pink Floyd albo Rammstein, a także mnóstwo innych wybitnych osobistości oraz formacji muzycznych.

Dlaczego należałoby przybyć do Katowic

Większości postaci, Śląsk kojarzy się z monotonią, kopalniami bądź hutami. Dopiero będąc na miejscu potrafimy dojrzeć, jak mało wspólnego z rzeczywistością ma zwykle przeważający światopogląd. Najdoskonalszym tego dowodem są Katowice. To energicznie rozwijająca się metropolia, w której znajdziemy oryginalne miejsca do zobaczenia i nie tylko.
Przed przyjazdem do Katowic warto zobaczyć ofertę firm taksówkarskich na www.katowice-taxi.pl