Porady

Na co zwracać uwagę przy wyborze chłodziarki?

Mogłoby się zdawać, że wybór lodówki należy do jednych z poważniejszych. Pomimo że wszystko na to wskazuje, wcale tak nie musi być. Dostępnych jest bardzo dużó modeli. Umieją się różnić między sobą pod dowolnym względem. Zacząwszy od wysokości, przez dostępne funkcje, a skończywszy na użyciu prądu. Nim przystąpimy do zakupu tej idealnej dla nas, skupmy się na najistotniejszych dla nas kwestiach, tzn. czego będziemy od niej oczekiwać.

Wybór chłodziarki nie musi być kłopotliwy

Gdy żyjesz sam, najkorzystniejszym wyborem będzie lodówka o objętości do około 120 litrów. Nie będzie zajmować znacznej ilości przestrzeni w kuchni. W wypadku, gdy w domu jest więcej aniżeli jedna osoba, dla każdego domownika powinniśmy dołożyć kolejne 30 litrów. Miejmy na uwadze, że im większa lodówka, tym więcej prądu może użytkować. To jednak jest uzależnione też od tego, której klasy lodówkę wybierzemy. Aby uniknąć słonych opłat za prąd, zwracajmy uwagę na klasę energetyczną. Często lodówki posiadające wysoką klasę energetyczną są droższe, ale w dłuższym okresie, wydana suma powinna prędko się zwrócić. Wybierając tańszy typ, będzie to wyłącznie oszczędność iluzoryczna. Lodówka jest urządzeniem, jakie funkcjonuje cały czas. Wybierając tańszy typ o niższej klasie energooszczędności, zaoszczędzone pieniądze wydamy na większe faktury za energię elektryczną.

CZYTAJ TAKŻE – SAMSUNG RB36J8799S4 – lodówka szefów kuchni

Czy głośność ma znaczenie

Warto zorientować się, jak głośno chłodziarka będzie chodzić. Nie są to głośne dźwięki, jakie były by uporczywe i wpływały nieprzyjaźnie na użytkownika. Generowany przez chłodziarkę szmer, niezmiernie często jest praktycznie niesłyszalny w innych pomieszczeniach. Na głośność też nie ma wpływu rozmiar lodówki. Na występujący szum składa się bardzo wiele rzeczy, m.in. praca agregatu czy wentylatorów, które utrzymują jednakową temperaturę w chłodziarce. Też urządzenie odpowiadające za niepowstawanie szronu może przyczynić się do okresowej intensywniejszej pracy. Niemniej okazjonalnie powstający dźwięk jest namolny.