Zdrowie i uroda

Oczyszczanie i regeneracja włosów

Fryzura to wizytówka dowolnej kobiety. Troska o nie niejednokrotnie wywołuje kłopoty. Często wystawiamy je na negatywne warunki choćby systematycznie osyszając suszarką i prostując. Włosy niezywkle nieturdno jest osłabić, zdecydowanie ciężej naprawić.

Oczyszczanie włosów

olej rycynowyWysoce uszkodzone włosy potrzebują często czasochłonnych terapi, które niejednokrotnie są również kosztowne. Bazą pielęgnacji jest wyczyszczenie włosów. Powinniśmy dobierać kosmetyki naturalne, bez parabenów jak również, takie dobrane do naszego rodzaju włosów. Co ważne, przed umyciem trzeba także pamiętać o porządnym rozczesaniu włosów. Włosy należy traktować w nadzwyczaj łagodny sposób.

Odżywianie

Następnym krokiem w systematycznej pielęgnacji włosów powinno być ich odżywianie. Fundamentalne produkty, które dostaniemy w sklepie to produkty do zmywania oraz bez spłukiwania. Dla włosów cienkich o wiele odpowiedniejszym wyborem będą produkty, które po zastosowaniu należy spłukać. Odżywkę, podobnie jak szampon należy dobrać do rodzaju włosów, by nadmiernie ich nie obciążała.

Odnowa

Istnieje ogrom sposobów regeneracji włosów. Jednym z nich jest wykorzystywanie różnego typu olejków. Coraz częściej stosowanym staje się jamajski olej rycynowy, który posiada lepsze właściwości od tyowego olejku. Przy kuracji olejkami powinno się w szczególności pamiętać o systematyczności, dzięki której możemy osiągnąć pożądane wyniki.
Zobacz także, jak przygotować maseczkę do włosów z wykorzystaniem olejku rycynowego https://www.youtube.com/watch?v=mr6kxQunupQ