Zdrowie i uroda

Odszkodowanie z powodu smogu

W ostatnim czasie wiele pisze się o smogu, o jego złym wpływie dla naszego zdrowia, co jakiś czas przedstawia się wiadomości w mediach na jego temat. Teoretycznie jak się mu sprzeciwić, mamy możliwość np.: oskarżyć gminę za zabrudzony domek, szczególnie jego zniszczoną fasadę. Co frapujące, mamy sposobność także żądać wypłaty zapłaty klimatycznej, co zaświadcza bezpłatny poradnik prawny.

Jednakże w priorytetowej kwestii którą jest ludzie zdrowie, pozew do sądu nie będzie możliwy z bardzo prostej przyczyny – bardzo trudno jest uargumentować, że skażone powietrze miało nieprzychylny wpływ na zdrowie, że źródłem konkretnej choroby jest smog. Tego typu chorobę miały prawo wywołać odmienne powody, tego rodzaju jak podpalanie petów, dieta, ogólny styl życia. Z tej przyczyny też tego rodzaju apelacje nie docierają do sądów, od strony dowodowej jest to praktycznie niemożliwe. Rzecz tą ma prawo zmodyfikować wyłącznie przeróbka zasad prawa, a oczywiście wiadomo państwo z nieszczęściem smogu jak do tej pory nie potrafi sobie poradzić.

Mamy prawo jeszcze spróbować domagać się obrony naszych dóbr osobistych tego rodzaju jak szansa funkcjonowania na zewnątrz oraz realizowania treningów, codzienny trening biegaczy w tej sytuacji jest niemożliwy przez kiepską jakość powietrza. W takim przypadku zabieganie o należne odszkodowanie jest jak najbardziej możliwe.

Istnieje możliwość, że po jednym korzystnym zakończeniu rozprawy przez sąd a propos odszkodowania za smog zacznie się „lawina” spraw tego gatunku.