Uncategorized

Plusy sufitu napinanego

Powłoki napinane to nie żadna świeżynka w urządzaniu wnętrz. Trzeba jednak zauważyć, że na starcie używano je przede wszystkim przy urządzaniu wnętrz basenów oraz sal wykładowych. W tym momencie ta technologia jest łatwiej dostępna i znacząco dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Używanie powłok napinanych jest prawdę mówiąc różnorodne – mają możliwość być układane de facto w każdym lokalu, zaczynając od naszej łazienki, a na wielkich obiektach użyteczności publicznej kończąc. Sufit napinany ma prawo również spełniać zastosowanie ciekawej zabudowy stoisk targowych.

Sufity napinane to bardziej doskonały gatunek niedopracowanych podwieszanych, z tą tylko różnicą, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili montowanych po krawędziach sufitu pod stropem i membrany, jaka jest naciągnięta pomiędzy nimi. Zaletą sufitu napinanego w względzie do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest praktycznie zupełna dowolność zaprojektowania. Możemy kreować niezwykle wiele różnorodnych struktur: łukowych, owalnych. Połączenie ich z grą kolorów i lamp zapewnia nam wspaniały skutek. Inną dominacją wspomnianych sufitów jest możliwość doboru praktycznie dowolnego koloru i jego typu: błyszczącej lub matowej. Sufity takie świetnie chowają każde brzydkie bruzdy, a takie z błyszczącą powierzchnią (zwane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie poszerzyć nasze biuro. Są to też sufity bardzo uodpornione na różnego gatunku odkształcenia, walnięcia.

Wieszanie sufitu napinanego to prawdziwa przyjemność – jest czyściutki i niebywale prędki, ponieważ trwa niewiele godzin (zazwyczaj od 2 do 6 h). Cały proces mamy możliwość przeprowadzić nawet bez potrzeby opróżniania mebli oraz innych przedmiotów z remontowanego biura. Nie udowadniajmy jednak, że „Polak potrafi” i instalację powłok napinanych powierzmy obeznanej ekipie. W czasie układania sufitu niebywale ważne jest, aby zabiegać również o jego odpowiednie oświetlenie. Możemy zastosować przykładowo paski LED jednokolorowe. Taki sufit na 100% sprawi, że nasz pokój będzie elegancki.

Nie przemalowujemy takiego sufitu, a jego serwis polega wyłącznie na ostrożnym przemywaniu.