Lifestyle

Poznaj piękno Śląska

Jeśli poszukujesz miejsca na krótkie podróże, zdecyduj się na Śląsk. Udaj się na oglądanie niezwykłych zabytków, a też niesamowitych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać wieloraką przeszłość jednego z najatrakcyjniejszych regionów Polski. Przy okazji zaznaj również niezwykłych miejscowych smaków kuchni. Przekonaj się, iż panujący stereotyp na temat Śląska już dawno odszedł w zapomnienie. Zaobserwuj przemiany, jakie zaszły na przestrzeni lat w regionie, który dalej większości Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami i hutami.

Najbarwniejsze miasta Śląska

Udając się na Śląsk musisz zwiedzić Tychy. Znajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas wędrówki odkryjesz historię piwowarstwa, lecz ponadto będziesz mógł obejrzeć jak teraz przygotowuje się piwo. Skosztujesz przy okazji dopiero uważonego piwa. Drugim elementem wyprawy na twojej liście, powinien być Chorzów i położony tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych zieleńców w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci odpocząć od gwaru miasta oraz zrelaksować się. W sercu parku ulokowane jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie zerkniesz na kosmos z kompletnie innej strony. Będąc w parku, należałoby też zwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny ewentualnie pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Wybór należy do Ciebie. Rozważ również wizytę w Katowicach – stolicy terenu. Odnajdziesz tam istotny dla Śląska, Katowicki Spodek także Muzeum Śląskie. Gdy chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu warto zobaczyć Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najoryginalniejszych atrakcji turystycznych regionu. Będziesz mieć sposobność zjechać szolą 320 metrów pod ziemie. Możesz poczuć się nieomalże jak górnik w trakcie oglądania podziemnych chodników. Po przygodzie, warto odwiedzić ponadto do najniżej umieszczonego baru w Europie, gdzie zakosztujesz śląskich straw.

Sporo miejsc, a niewiele czasu

By zaznajomić się ze wszystkimi rozrywkami proponowanymi przez śląskie miasteczka, potrzebowałbyś bardzo dużo czasu. Więc, warto przemyśleć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W przeciągu dwóch dni w 25 miastach rejonu, odbędzie się aż 500 różnorodnych zdarzeń oddanych przeszłości regionu również technice. Jedynie od Ciebie zależy, w jakich będziesz brać udział.