Porady

Sprawdź plusy peelingu laserowego

Każda dbająca o siebie kobieta dobrze wie, jak ogromne znaczenie dla zdrowia i piękna mają peelingi. Znamy rozmaite techniki ich wykonywania. Nowinką w świecie kosmetycznym, która pozwala na osiągnięcie niesamowitych efektów, jest peeling laserowy. Na czym polega i dlaczego warto go zastosować?

Dzięki użyciu specjalnego lasera, peeling wykonywany w ten sposób jest przede wszystkim bardzo precyzyjny oraz skuteczny. Wiązka lasera, tworząc mikrouszkodzenia, pobudza skórę. W efekcie skóra niezwykle szybko się regeneruje, a ponadto staje się zagęszczona i sprężysta, dzięki kolagenu i elastyny – ich produkcja, za sprawą lasera, jest przyspieszona. Zabieg peelingu laserowego warto powtórzyć 2 lub więcej (maksymalnie 5) razy. Wszystkie zabiegi wykonywane są z przerwami trwającymi od 2 do 8 tygodni (zależnie od użytej mocy lasera).

Przewagą peelingu wykonanego za pomocą lasera jest oczywiście najwyższa skuteczność zabiegu, ale też długotrwały efekt, dzięki któremu każda z nas poczuje się pięknie i pewnie.

Artykuł przygotowany przez: http://usuwanie-zmarszczek-peeling.pl/